wtorek, 26 maja 2020

Witajcie Przedszkolaki 
Na początek zapraszam Was do rozgrzewki „Ćwiczenia z liczeniem w podskokach” . Poruszamy się zgodnie z tekstem piosenki.
Gdy Wasze ciało jest rozgrzane proponuje kilka ćwiczeń gimnastycznych. 
  • Turlamy się po piasku – turlanie po dywanie,
  • Do wody i pływamy – czołganie z ruchem rąk, naśladujemy pływanie,
  • Wychodzimy z wody – czworakujemy,
  • Skoki żaby – naśladowanie skoków na czterech kończynach,
  • Stajemy i strzepujemy ciało – rozluźnienie i oklepywanie ciała.

Na chwilowy odpoczynku proponuję zabawę słowną „Cieszę się gdy,…smucę się, gdy…” – odrysowujemy i wycinamy kółka. Na jednym rysujemy buzię uśmiechniętą, a na drugim smutną. Poproście rodziców o pomoc w czytaniu zdań. Waszym zadaniem jest podnieść smutną lub uśmiechniętą buzię w zależności, jakie uczucia dane zdanie w was wzbudza. Przykładowe zdania:
  1. Jadę z rodzina na wycieczkę.
  2. Tata nie może pójść z nami na basen.
  3. Dostałam od dziadków upragnioną zabawkę.
  4. Mama przeczytała mi piękną bajkę.
  5. Wczoraj zachorował mój piesek. 
  6. Tatuś przywiózł mi prezent.

Oto propozycja zabaw i gier matematycznych z dominem w tle  - dwadodacdwarownasiepiec.

Ćwiczenie 1 „Ile widzisz kropek?”. Zadanie polega na policzeniu wszystkich kropek, albo ich dodaniu. Następnie należy dopasować domino do odpowiedniej cyfry. Poniżej umieszczam link do kart z dominem i cyframi.

Ćwiczenie 2 „Razem ma być 10” - zabawa na podstawie Dziecięcej Matematyki prof Gruszczyk-Kolczyńskiej. Zadaniem dziecka jest ułożenie kartoników z dominem tak, aby suma kropek była równa 10. 
Ćwiczenie 3 „Ćwiczymy dodawanie”. Dziecko losuje kartonik domino, dodaje znajdujące się na nim kropki, a następnie układa kartonik we właściwym miejscu na karcie pracy. 


Zachęcam również do wycięcia oraz ułożenie puzzli „Moja rodzina”. Ułożone puzzle możemy przykleić na kartkę z bloku rysunkowego oraz ozdobić go ramką. Zachęcam do kreatywności oraz inwencji twórczej. A przy okazji utrwalamy prawidłowy chwyt, szlifujemy motorykę małą.

Źródło:
innternet
dwadodacdwarownasiepiec
przewodnik





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz